wtorek, 12 czerwca 2012

Buty minimalistyczne, czy to tylko moda?

Od pewnego czasu obserwuję zainteresowanie osób biegających butami minimalistycznymi i zastanawiam się czy jest to obuwie rzeczywiście znacznie ułatwiające bieganie, wręcz pomagające w osiąganiu coraz lepszych rezultatów? Modeli jak wiadomo jest mnóstwo od ostatnimi czasy modnych butów wyglądających jak stopa z pięcioma palcami po bardziej klasycznie modele. Szukając informacji na ten temat w Sieci trafiłam na wywiad z Piotrem Chomickim-Bindas z Kliniki Rehabilitacji Ortoreh na stronie  http://polskabiega.sport.pl


Magdalena Ostrowska-Dołęgowska

Wynika z niego, że większy wybór obuwia to większy komfort dla biegaczy ponieważ mogą oni dobrać obuwie idealnie do swoich potrzeb, rodzaju trasy jak też jej długości. Wszystko jednak opiera się w dużej mierze na znajomości swojego ciała i tego jak może ono reagować na obciążenia wynikające z przebiegniętych kilometrów, ale też budowy stopy i stylu biegania. Wiele zależy też od tego jak czujemy się w bucie podczas biegania. Muszę przyznać, że zgadzam się ze zdaniem specjalisty ponieważ kto jak nie my sami i nasze ciało może najlepiej powiedzieć nam czego potrzebuje :) 
Polecam powyższy link oraz całą rozmowę z Piotrem Chomickim-Bindas.

W tej chwili mam buty Reebok PREMIER VERONA II i powiem szczerze, że czuję się w nich naprawdę dobrze szczególnie jeśli chodzi o dłuższe dystanse. Dobrze amortyzują stopę i dają poczucie utrzymywania stopy w stabilnym położeniu. 

http://1but.pl/Mam jednak nadzieję, że za jakiś czas spróbuję pobiegać w butach minimalistycznych i wtedy będę mogła sama ocenić które buty, na jakie dystanse i pogodę są dla mnie najodpowiedniejsze. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz